Kimčchi, láska a rodina

Fotka Dominika, který má bílou košili, zvednuté palce nahoru a usmívá se. V pozadí je béžová barva a nalevo od Dominika je bílý nápis SCJtalks. Dominik vypráví v rozhovoru, jaké to pro něj bylo na 40. výročí založení církve Nového nebe nové země v Jižní Koreji. Jeho první tři slova, která má spojená s událostí jsou kimčchi, láska a rodina.

S těmito slovy má Dominik, člen církve Nové nebe nová země, Shincheonji, spojenou významnou událost, na které byl až v Jižní Koreji. Jaké to pro něj bylo v zemi, kde je kimčchi tradičním pokrmem? 

40. výročí založení Nového nebe nové země 

Ve čtvrtek 14. března tohoto roku oslavila církev Nové nebe nová země 40 let od svého založení. I přes své skromné začátky, kdy členové vzdávali bohoslužby v malém počtu venku nebo v domech věřících, vyrostla Shincheonji do 12 kmenů po celém světě. Oslavy výročí v Jižní Koreji se osobně zúčastnilo zhruba 30 000 lidí. 

Proč církev neustále roste?  

Předseda Shincheonji během bohoslužby vysvětlil důvod růstu církve: „Důvodem, proč dnes přišlo tolik lidí, je to, že Bůh poslal anděly z nebe, jak říká Bible.“ 

Zajímá lidi v dnešní době Bible?  

Díky biblickému vzdělávání, které církev poskytuje, mnoho lidí po celém světě poznává Boží slovo. Vzdělávací institut církve v minulém roce pořádal třetí promoci s více než 100 000 studenty. Mezi 108 084 promujícími bylo přes 6 000 pastorů, kteří přišli studovat, aby poznali proroctví a události naplnění knihy Zjevení.  

„Shincheonji bez váhání svědčí nejen o pravém významu Zjevení, o kterém nikdo na světě nevěděl, ale také o skutečnosti toho, co se naplnilo podle proroctví,“ sdílel pastor Jeong během projevu na promoci. 

Církev jako rodina z celého světa  

Dokážete si představit, že se s 30 000 dalšími lidmi cítíte jako jedna rodina? Přesně to Dominik zažil, když se setkal s dalšími členy Shincheonji. 

„Všichni byli jako jedna rodina. Každý rozuměl té hodnotě, kterou tam vytváříme,“ sdílel Dominik k události. 

Daleká cesta, cenné svědectví  

V čem byla událost výjimečná oproti jiným veřejným akcím? Co si Dominik přeje pro český národ? Byla láska lidí okolo jen naoko?  

Odpovědi na tyto a další zajímavé otázky najdete ve videu.  

Přejít nahoru