Promoce 100 000 církve Shincheonji nese naději pro celý svět

Křesťanské misijní centrum Sion, biblický vzdělávací institut církve Nové nebe nová země, Shincheonji, pořádalo 12. listopadu v pořadí třetí 100 tisícovou promoci. Událost se konala ve sportovním stadionu v Daegu v Jižní Koreji, kam přijeli studenti z celého světa včetně České republiky.

Promoce se 108 084 absolventy

Studenti z celého světa

Za tento rok celkem 108 084 lidí vystudovalo bezplatný biblický kurz církve Shincheonji. Třetí sto tisícová promoce potvrzuje výjimečnost teologického vzdělání, které Shincheonji poskytuje. Křesťanské misijní centrum Sion se tak stává největším teologickým vzdělávacím institutem na světě.

Mezi 108 084 promujícími bylo 6 274 pastorů a seminaristů z Koreje a také ze zahraničí. To je více než 10násobný nárůst oproti loňské promoci, kdy promovalo 522 pastorů.

Slavnostního zakončení teologického studia se zúčastnili promující z celého světa ať už osobně na stadionu v Daegu nebo online z různých míst po světě. Promoce byla vysílána živě na YouTube ve 13 jazycích.  Absolventi pocházeli z Asie, Evropy, Ameriky i Austrálie a Oceánie.

První promoci se 103 764 studenty pořádala církev Shincheonji v roce 2019, druhá promoce následovala po skončení pandemie Covidu-19 se 106 186 studenty v roce 2022.

Celkem 108 084 absolventů vystudovalo biblický kurz církve

Vzhledem k vysokému počtu shromážděných lidí na stadionu dbali organizátoři na přísná bezpečnostní pravidla. Kolem 4 000 lidí bylo zapojeno do udržení bezpečnosti a pořádku. Z bezpečnostních důvodů byl počet lidí účastnících se promoce v Koreji omezen.

Naděje do budoucna

Pan Kim Ho-hyeon, který se zúčastnil promoce jako člen ochranky, řekl: „Když jsem viděl vcházet studenty, připomnělo mi to staré časy, a když jsem viděl, jak byli všichni upřímní a čisté mysli, přiměl jsem se v mnoha ohledech ohlédnout za svými původními záměry.“  Řekl: „O tomto místě se říká, že je to takzvaná hereze, ale když se zamyslíte nad tím, jak mohou třikrát uspořádat promoci pro 100 000 lidí, myslím, že musíte trochu víc otevřít svou mysl a podívat se na to.“ Dodal: „Je jasné, že víra je zdravá a standardy jsou správné.“ „Budete to moci zjistit,“ řekl sebevědomě.

Ve svém projevu předseda Lee zdůraznil: „Bůh již 6 000 let pracuje na dosažení toho, co máme dnes.“ Řekl: „Kniha Zjevení, kterou jsme se naučili, zaznamenává stvoření nové éry,“ a dodal: „Nastala bolest a smrt, ale věřím, že v budoucnu, na rozdíl od toho, bude vytvořen dobrý svět, kde smrt skončí a přijde život. Věřím, že v době, ve které žijeme, nás čeká dobrá éra, která bude velmi přelomová.“

Předseda církve Shincheonji

Devětadvacetiletý Kim Yong-beom, který se poprvé účastnil 100 000 promoce, řekl: „Doufám, že prostřednictvím této promoce si každý uvědomí, že v Shincheonji je pravda a slovo.“

Během promoce zazněly také gratulace významných hostů, představitelů jiných náboženství či institucí. Mezi gratulanty byli například předseda sdružení buddhismu pro sjednocení národa, předseda sdružení bývalých poslanců Korejské republiky, Imán mešity Ahmadiya v Berlíně nebo bývalý soudce ústavního soudu v Rumunsku.

Součástí promoce bylo také vyobrazení obsahu knihy Zjevení pomocí rozsáhlé sekce karet, které se zúčastnilo více než 11 100 lidí.

Součástí programu bylo i do detailu připravené představení s využitím karet

Reakce veřejnosti

„Je úžasné, že se letos znovu koná slavnostní promoce 100 000.“ To je reakce obyvatel v místě konání akce. Devětapadesátiletý pan Kim, který praktikuje buddhismus, řekl: „Krátce jsem viděl v televizi, že se zde akce konala minulý rok, a jsem překvapen, že se letos koná znovu.“  Pokračoval: „Pokud posloucháte příběhy o věřících v Shincheonji, zdá se, že mezi nimi dochází k upřímné komunikaci, která je jedinečná a věřící se často scházejí,“ a předpověděl: „Podle toho, co vidím, to vypadá, že se to bude rozvíjet dál a dál.“ Dodal: „V současné době je protestantismus v naší zemi značně zkorumpovaný a další náboženství jsou také zkomercializovaná, ale na rozdíl od toho se zdá, že Shincheonji se od toho odpoutalo a je upřímné.“

Padesátiletý novinář, který se letos i loni zúčastnil slavnostního promoce 100 000 lidí, řekl: „Byl jsem velmi ohromen tím, jak to bylo spořádané,“ a „Myslím, že to byla dobrá zkušenost v mnoha ohledech.” Pokračoval: „Nyní chci poslouchat Knihu Zjevení.“

Příchod předsedy Shincheonji na stadion

Choi Gye-sik, vydavatel časopisu Korea Issue Journal, řekl: „Je to již potřetí, co kurz absolvuje 100 000 lidí, a je to fenomén, který nikdy předtím nebyl viděn,“ a dodal: „Shincheonji je jediná denominace, která dosahuje zázraků, jako je tento.“ Pokračoval: „Udělalo to na mě velký dojem. Taková událost by se měla dostat na titulní stranu novin.“

Promoce ještě větších rozměrů v příštím roce

Na tento den oznámil Tan Young-jin, ředitel Křesťanského misijního centra Sion, další slavnostní promoci v příštím roce. Pan Tan řekl: „Kromě studentů, kteří dnes promovali, už nyní v centru studuje více než 83 000 studentů,“ a dodal: „Samozřejmě, až příští rok dokončíme kurz, počet nevyhnutelně přesáhne 100 000.“

Na stránkách církve se můžete dočíst více o průběhu biblického kurzu a reakce českých absolventů na studium.

Přejít nahoru