Tisková konference s předsedou Shincheonji přitáhla pozornost mnoha pastorů a novinářů

V pátek 18. srpna se v Mírovém vzdělávacím institutu u města Cheongpyeong (provincie Gyeonggi) v Koreji uskutečnila již podruhé tisková konference pro pastory a média s názvem „Cesta, po které by měly kráčet církve v Koreji“. Účastnilo se jí kolem 200 pastorů a novinářů, kteří měli možnost předsedovi církve Nové nebe nová země, Shincheonji, panu Lee Man-Hee, pokládat otázky.

Předseda Shincheonji si přeje vysvětlit veškerá vzniklá nedorozumění skrze dialog a vysvětlit skutečný záměr církve Shincheonji, která uskutečňuje různé kroky pro vzájemný růst a soulad se zavedenými denominacemi.

Místo, kde se konference konala, bylo kompletně zaplněné a mnozí pastoři a novináři měli pozitivní reakce, když dostali odpovědi na své otázky.

Pozornost novinářů a pastorů také vzbudil 11letý chlapec, který během konference předal slovo kázání na téma „Matouš 13 – Semeno a sklizeň“. Z úst malého chlapce tak zazněl detailní výklad kapitoly z Bible, verš po verši.

„Církev Shincheonji vyučuje všechny členy, od nejmladších po nejstarší, aby vepsali knihu Zjevení do svého srdce a stali se chodící Biblí,“ řekl předseda. „Bůh dal tuto knihu za cenu svého života, proto všichni pastoři musí učit své členy správně,“ dodal.

„Narozdíl od ostatních církví, Shincheonji nepoužívá svévolné výklady nebo komentáře. Je více než jasné, že se proroctví stala skutečností. Jedině slovo Zjevení může změnit zkorumpovanost náboženského světa,“ dosvědčil pastor, který podepsal MOU (memorandum o porozumění – dohoda o spolupráci) se Shincheonji.

„Věřící chtějí znát pravdu. Pokud je tu něco, co současné církve neví, potřebují se to naučit. Shincheonji roste, že? Je to proto, že je zde Bůh a pravda,“ řekl předseda Shincheonji.

Co je důvodem rychlého růstu Shincheonji? Co znamená hereze a pravověrnost? Proč v církvi Shincheonji předávají kázání členové nehledě na věk a pohlaví? Jaký by měl být obraz náboženství a jaké jsou potřebné kroky pro jeho proměnu, které zmínil předseda Shincheonji?

Na tyto a další otázky můžete dostat odpověď ve článku o této tiskové konferenci, který bude brzy zveřejněn na našem webu.

Přejít nahoru