Co mají společného Karlštejn, Bible a 120 špekáčků?

Jeden společný, slunečný výlet, který se konal minulou sobotu 2. září 2023. Rodiče, děti i mládež církve Nové nebe nová země vyjeli vlakem nebo auty z Prahy směrem na Severozápad. Z parkoviště pod Karlštejnem pak společně vyrazili do kopce, aby mohli obdivovat krásy majestátného hradu Karla IV.

Po vyfocení si hradu ze všech stran a krátké pauze na občerstvení s kávou, sušenkami nebo hitem obzvlášť u dětí – černou zmrzlinou, přišlo pokračování v podobě asi 5 km dlouhé procházky směrem na Srbsko. Cestou byl prostor na mnohé rozhovory, zpívání chval, sdílení receptů i trénování pamatování si veršů z Bible.

Jelikož počasí bylo ten den opravdu vydařené, bylo v cíli cesty připravené místo pro rozložení dek, karimatek a nevyužitých pláštěnek, kde proběhla nejdříve společná modlitba a následně i krátké zamyšlení se nad slovem z Bible. Po duchovním občerstvení Božím slovem přišlo na řadu i to fyzické. Postupně se na ohni opeklo 120 špekáčků a když sluníčko zapadlo za Císařskou rokli, nastal čas na návrat.

Přejít nahoru