Zprávy nebeské služby

Skutky světla, které obnovují celý svět

Online doučování „první pomoc“ se školou, spolupráce s Novou školou jako dobrovolníci SCJ

Autor
Shincheonji
Datum
25-06-2021 22:09
Zhlédnutí
1228


Dobrovolníci SCJ (Sinčchondži) začali od února 2021 spolupráci s organizací Nová škola, kde se zapojili do doučování dětí online cestou.

Prošli proškolením dobrovolníků a poté se začalo samotné doučování dětí. Momentálně věnují čas pěti dětem týdně. Nová škola doučování spíše nazývá jako první pomoc se školou, má za cíl ukázat dětem směr, jak dojít k výsledku. Dobrovolník za ně úkoly nedělá. Doučování s dětmi probíhá pravidelně i individuálně podle potřeb dětí, dveře jsou otevřené všem dětem i z řad cizinců.

Zkušenost jedné z dobrovolnic SCJ: „Je to úžasný pocit, vědět že tímhle online doučováním můžu pomoct v boji s následky covidu. Stejně tak jako kolegové z Nové školy si myslím, že děti budou muset dohánět školu ještě dlouho potom, co se budou moci vrátit do školy, a je super, že jsme se teď při covidu naučili tu situaci zvládat online cestou.“

Kromě této aktivity dobrovolníci SCJ pomáhají Nové škole i s žádáním o granty, připravují nová promo videa zaměřená více na online dobu. Podílí se také na zlepšování webových stránek Nové školy.

Dle slov vedoucího programu „první pomoc se školou“ jsou pracovníci organizace Nové školy rádi za inovativní nápady na zlepšování chodu organizace a nové cesty, jak šířit povědomí o Nové škole i mezi děti, kterým by se jinak nedostalo pomoci.

Dobrovolníci SCJ mohou naopak využít svého plného potenciálu a nadšení pro tuto práci a zároveň se učit od déletrvající organizace nové zkušenosti.czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži