Zprávy nebeské služby

Skutky světla, které obnovují celý svět

SCJ vyrábí dárečky z recyklovaného materiálu

Autor
Shincheonji
Datum
12-08-2021 13:38
Zhlédnutí
1069


Shincheonji dobrovolnický tým opět dělá lidem radost novým nápadem. Počátkem dubna 2021 začal vytvářet díky úklidovým akcím „Ukliďme Česko“, krásná přání z odpadků, které se v ulicích, v přírodě či po okolí nasbírají – tzv. Cleaner Cards.

Od začátku akce bylo naším týmem vyrobeno takových kartiček již několik desítek. Využívají se jako narozeninová přání, děkovné kartičky či jako přání sloužící pro jakoukoliv jinou speciální událost.

Proces vyrábění Cleaner Cards vypadá následovně. Z odpadků, které se nasbírají, se po pečlivém prozkoumání vyberou takové kousky, které lze ještě použít – například plastové víčko od lahve, kovový vršek plechovky, kus drátu a podobně.

„Tento drobný odpad je pečlivě vyčištěn, vydesinfikován a s pomocí dalších materiálů a díky zručným rukám našeho dobrovolnického týmu se vyrobí vzhledově originální přední strana přání. Na zadní straně tohoto přání je pak napsáno, kde byl přesně kousek odpadu nalezen,“ uvedla vedoucí projektu.

Obdarovaný tak má z přání dvojnásobnou radost. Nejenže dostane kartičku od své blízké osoby s milým vzkazem, ale zároveň se takto nepřímo zúčastní události „Ukliďme Česko“.

Ozdobené a připravené kartičky jsou prodávány skrz Instagramový účet, kde je možné si je koupit za symbolických 40,- Kč. Veškerý výtěžek z prodaných kartiček bude na konci roku darován na projekt Ježíškova vnoučata (https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/), který se v naší zemi každoročně opakuje.czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži