Zprávy nebeské služby

Skutky světla, které obnovují celý svět

Dobrovolnický tým Shincheonji pomáhal odstraňovat následky tornáda na Moravě

Autor
Shincheonji
Datum
31-07-2021 23:56
Zhlédnutí
1040


Ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhla jižní Moravu bouře následovaná tornádem. Škody napáchané tornádem jsou veliké, o život přišlo šest lidí a další utrpěli těžká zranění. Mnoho lidí přišlo o své domovy.

Okamžitě byly vytvořeny sbírky na pomoc obyvatelům postižených oblastí, lidé během pár dnů věnovali miliony korun. Všechny záchranné složky se pustily do boje s následky tornáda. Na Moravu zamířily také davy dobrovolníků, které chtěli pomoci s odklízením škod.

Také tým dobrovolníků SCJ se o víkendu 3. – 4. července vydal na Moravu, konkrétně do Moravské Nové Vsi a do Lužice. Spolupracovali přitom s dobrovolnickou organizací ADRA, ale také sami obcházeli vesnice a nabízeli pomoc místním.

„Bylo těžké vidět, kolik škody po tornádu vzniklo, ale bylo o mnoho krásnější vidět kolik dobrovolníků z celého Česka se sjelo na pomoct, kolik lidí se předhánělo, kdo bude moci pomoci. Náš český národ má opravdu velký potenciál sjednotit se!“ sdělila koordinátorka akce za SCJ.

„Akce byla skvělá. Nečekala jsem, že to bude takto dobře organizované. Přijeli jsme do vesnice a tam nás nabrali a odvezli ke stánku, kde rozdělovali práci. Dali nám i mapu oblasti, kde byla čísla a posílali nás pomáhat na dané číslo. Ale někteří lidé, kteří potřebovali pomoc, nevyužili této možnosti skrze organizaci, tak jsme pak chodili dům od domu a ptali jsme se, zda potřebují pomoc. Většinou říkali, že ano. Moc se mi líbilo, že atmosféra tam byla přátelská až rodinná. Cítila jsem tam přijetí, lásku, porozumění a snahu pochopit druhého a pomoci mu,“ řekla jedna z dobrovolnic.

Práce bylo mnoho, převážně uklízení suti, nošení stavebního materiálu a úklid zahrad a okolí vesnic. Dobrovolníci SCJ nocovali v azylovém vlaku, který byl přistaven na nádraží v Hruškách.czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži