Zprávy SCJ ČR

Dobrý den! Jsme pobočka Shincheonji v České republice!

Členové Shincheonji v ČR šili vlastní roušky ještě před vládním nařízením o jejich povinném nošení

Autor
Shincheonji
Datum
06-06-2021 03:15
Zhlédnutí
984V únoru 2020 členové SCJ v Česku sledovali zahraniční situaci spojenou s COVID-19 a chtěli se na tuto situaci připravit. I na doporučení korejské církve, kde se bohužel objevilo jedno z ohnisek nákazy, jsme nechtěli situaci v Česku podcenit. Jelikož se situace ve světě zhoršovala a v Česku byl navíc velký nedostatek roušek, členové SCJ se rozhodli spojit své síly a sešít roušky nejenom pro sebe, ale i pro své blízké. „Hlavně jsme chtěli předejít tomu, aby se vir rozšiřoval v tak velké míře,“ zmínil se iniciátor této akce.

Dobrovolná akce probíhala každý den na dvou místech, kde si členové rozdělili práci. Na chvíli se tak z bytů členů SCJ staly „manufakturní dílny“. Prací se účastnila přibližně třetina členů, kteří se setkávali každý den po dobu dvou týdnů. Šité roušky byly dvouvrstvé a měly kapsu na filtr.

Byla to doba, kdy ještě nebylo Vládou ČR nařízeno, aby se roušky nosily. „Když jsem venku měl roušku, mnozí lidé se soudě z jejich pohledů divili, zda nejsem nemocný. Za několik týdnu pak byly roušky venku povinné pro každého. Jsem rád, že jsme takhle mohli být příkladem pro druhé a ukázat tak ohled k ostatním obyvatelům Prahy,“ vzpomínal na tu dobu člen SCJ.


czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži