Zprávy SCJ ČR

Dobrý den! Jsme pobočka Shincheonji v České republice!

Shincheonji se představuje rodinám členů

Autor
Shincheonji
Datum
31-07-2021 23:47
Zhlédnutí
807


V sobotu 17. července 2021 se konala SCJ otevřená událost pro rodiny. Tato akce měla za cíl představit SCJ, církev Ježíšovu rodinám členů a vyjasnit možná nedorozumění, která snad mohla vzniknout na základě neověřených článků v některých médiích.

Celá událost probíhala online. Na začátku byla hra s otázkami, kde se rodina mohla sjednotit a odpovídat pomocí emotikonů. Pak už začalo samotné video, které představilo SCJ a práci, kterou koná. Součástí videa bylo i svědectví vedoucího církve v Praze a slovo, které SCJ učí.

„Bylo to úžasné. Bylo to naplněno touhou všechno našim rodinám říct a ukázat v pravém světle. Natáčení videa trvalo i s přípravou okolo 14 hodin, ale šlo to jako po másle. Byli 4 herci, 3 kameramani, střih asi 3 dny. Scénář byl napsaný podle svědectví lidí, jejichž rodiny o SCJ vědí a podle jejich srdce, co chtěli sdílet, ale nemohli dřív,“ uvedla jedna z organizátorek události.

Rodiny měly možnost pokládat otázky vedoucím pracovníkům SCJ a udělat si tak vlastní názor od lidí, kteří patří k této organizaci.

Zjištěné reakce rodinných příslušníků byly pozitivní, mohli se přesvědčit na vlastní oči, jaké společenství jejich blízcí navštěvují a někteří chtějí i nadále zůstat v kontaktu s církví.

„Tuto akci vnímám velice pozitivně, ze strany církve to bylo hezky udělané. Na další akce chci pozvat i zbytek rodiny,“ sdělila členka SCJ, jejíž rodinní příslušníci přišli na tuto událost.

„Byla to super příležitost otevřít to téma s rodiči, byla dobrá atmosféra a mohli zanechat strach z toho, jaký divný lidi tam jsou, když viděli i starší a lidi s rodinami. Možnost mluvit na konci ve skupinkách byla dobrá, cítili se vyslyšeni,“ řekla další členka.

Celkem se zúčastnily rodiny šesti členů. Vedení církve si váží jejich účasti a chce tyto akce pořádat častěji a více rozvíjet vztahy mezi rodinami členů a církve.
czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži