Zprávy SCJ ČR

Dobrý den! Jsme pobočka Shincheonji v České republice!

Členové SCJ začali používat roušky mezi prvními v Česku

Autor
Shincheonji
Datum
31-07-2021 23:44
Zhlédnutí
891


Shincheonji, církev Ježíšova, se na základě zpráv z Koreje mimořádně aktivně zapojila do ochrany zdraví členů a obyvatel Česka ještě před tím, než loni na jaře vstoupily v platnost vládní karanténní opatření. Během pouhých dvou týdnu dobrovolnický tým Shincheonji ušil látkové roušky pro všechny členy a ti je začali jako vůbec jedni z prvních v České republice nosit.

Nošení roušek a respirátorů ještě před vládním nařízením s sebou neslo mimo jiné spoustu překonávání studu a odsuzování od druhých. ,,Lidé se na mě na ulici dívali jako na blázna. Jedna paní v kiosku s pečivem na Florenci mi vynadala, ať zůstanu doma, když jsem nemocná. To ještě lidi nevěděli, že rouškou chráníme především své okolí, a ne sebe,“ říká jedna ze členek.

„Lidé si nás na ulicích a v metru fotili. Přišlo jim zvláštní, že někdo tady v ČR nosí roušku kvůli viru, který je na druhém konci světa,“ dodává další ze zúčastněných.

Členové Shincheonji tedy začali nosit roušky nejen ve vnitřních prostorách, ale kdekoliv venku od 26. února 2020, přičemž plošné opatření o nošení roušek bylo vyhlášeno vládou až 19. března. Až do dnešního dne se snažíme jít vždy příkladem v zachování bezpečnosti a zdraví jak sebe, tak ostatních.czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži