Novináři světa na tiskové konferenci církve Shincheonji. Zachrání církev Shincheonji úpadek křesťanství i v Česku?

Autor
Shincheonji
Datum
02-02-2022 09:37
Zhlédnutí
952

Novináři světa na tiskové konferenci církve Shincheonji. Zachrání církev Shincheonji úpadek křesťanství i v Česku?

Filipíny, Amerika, Afrika a nyní Česko. Lednová online tisková konference čítala přibližně na 300 novinářů z 55 afrických zemí


P R A H A - V pátek 28. ledna se v Africe konala tisková konference církve Shincheonji s názvem ,,Svědectví o tajemství království nebeského v podobenstvích a jejich pravý význam‘‘.

Prostřednictvím platformy Zoom se ji účastnili Man Hee Lee, předseda církve Nové nebe nová země (Shincheonji – SCJ), církev Ježíšova, svatyně stánku svědectví, a na 300 novinářů z 55 afrických států. Po představení církve byly sděleny výsledky sledování celosvětového semináře o naplňovaní proroctví poslední biblické knihy Zjevení. V loňském roce se přes různé kanály dostal k bezmála půl miliardě posluchačů.

SCJ je považována za jednu z nejrychleji rostoucích církví na světě. Jen v roce 2019 vystudovalo její půlroční kurz 103 764 lidí. Promoce, kterou ten rok pořádala, se stala největší promocí pořádanou jednou denominací.


Po shlédnutí vzdělávacích lekcí podepsalo s SCJ Memorandum o porozumění více než 1 200 pastorů a teologických škol v 57 zemích světa. Nyní církev podporuje sdílení biblického slova do jednotlivých církví a seminářů také v České republice, která je považována za jednu z nejvíce ateistických zemí světa.

Předseda Man Hee Lee při události odpovídal na otázky týkající se seminářů Zjevení a požádal zástupce tisku, aby si sami ověřili věrohodnost jeho poselství a informovali veřejnost o dostupnosti svědectví o proroctví a naplnění knihy Zjevení a tajemství království nebeského, které je zapsané v Bibli.


Právě probíhající online semináře na toto téma započali letos 3. ledna a ve srozumitelné formě odkrývají význam podobenství v Bibli. Vysílání probíhá dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek přes YouTube kanál SCJ ve 24 různých jazycích.

V čase celosvětového úbytku věřících se mnoho novinářů i lidí ptá, proč tolik lidí studuje Bibli právě v SCJ. I proto bude pod patronátem české pobočky pořádána na Zoomu Evropská tisková konference – v pátek 18. února 2022 v 9:00 hod. (SEČ), kam jsou zváni média i pastoři. Přítomen bude živě i předseda SCJ, aby odpovídal na dotazy. Svou účast na tiskové konferenci potvrďte prosím do 15. února skrze email: czech@shincheonji.cz.

„Posláním novinářů je hledat pravdu a ověřovat si fakta. Bible se naplňuje a je to překvapivé až šokující, že o tom ještě mnoho lidí i věřících neví. Není to novinářská kachna ani konspirace. Odhaduji, že ověřování svědectví Shincheonji bude brzo trendem i v Česku a na Slovensku…“
Rastislav Čižmár, šéfredaktor online novin Křesťan Dnes (2004-2014), člen výkonné rady Christians in media New York (2012).

,,Doposavaď nikdo nevyložil celou knihu Zjevení. Věřící člověk, který hledá pravdu nebude soudit, pokud bude soudit, tak nežije podle Božího slova, ale žije ve vlastní představě. Také si přeji, aby lidi nesoudili, ale mohou to překontrolovat díky těmto seminářům Shincheonji, církve Ježíšovy.‘‘
Martin Petík, pastor Christian international church in Cheb z.s.

Celý záznam tiskové konference je k dispozici na následujícím odkazu: ( https://youtu.be/nXMYh-AHzFk https://youtu.be/D-jkSyDJbwo).


czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži