Předseda Man-hee Lee píše dopis týkající se darování plazmy členy Shincheonji

Autor
Shincheonji
Datum
26-06-2021 20:29
Zhlédnutí
921

Předseda Man-hee Lee píše dopis týkající se darování plazmy členy Shincheonji

Předseda Lee je velmi vděčný vládě za poskytování léčby.


Dle prohlášení, které vydalo Korejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí 23. března, se církev
Shincheonji v Tegu a Zelený kříž po diskusi dohodly na darování plazmy členů Shincheonji.


Předseda Man-hee Lee z Shincheonji, církve Ježíšovy, svatyně stánku svědectví, zaslal zprávu, v níž děkuje členům Shincheonji v Tegu, kteří se rozhodli darovat plazmu potřebnou při vývoji vakcíny na COVID-19.

Společnost Shincheonji 29. června 2020 uvedla, že předseda Lee zaslal 27. června 2020 jednostránkový dopis, v němž členům poděkoval. Prostřednictvím dopisu nazvaného "Milovaným členům církve v Tegu" předseda Lee uvedl: "Byl jsem potěšen, když jsem se dozvěděl o vašem záměru aktivně se podílet na darování plazmy (krve) pro vývoj vakcíny na léčbu COVIDu-19. V dopise se píše: "Děkuji vám za vaši pomoc. Věřím, že jste to právě vy, kdo přijal Ježíšovu krev."

Dodal: "Jsem velmi vděčný vládě, která se ujala prevence šíření COVIDu-19 a zajištění jeho léčby. Toto naše církev nemohla vyřešit," a "vím, že jste [členové Shincheonji v Tegu] spojili svá srdce v našem společném přání osvobodit všechny lidi na světě od bolestí této nemoci."

Předseda prostřednictvím tohoto dopisu také uvedl: "To je práce, kterou musíme vykonat jako občané této země a jako praví věřící. Je to dodržování Ježíšova příkazu milovat svého bližního jako sebe sama (Mt 22:39) a já jsem vděčný, že jste shromáždili svá srdce pro toto dobré dílo a pro toto rozhodnutí, které je jako světlo," a dále: "Modleme se všichni ve jménu Ježíše, abychom vymýtili COVID-19."

Podle prohlášení, které vydalo Korejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí 23. září, církev Shincheonji v Tegu a Zelený kříž po diskusi dospěly k dohodě o darování plazmy členů. V Tegu bylo v té době 6 901 potvrzených případů, přičemž členové Shincheonji tvořili 61,8 % s 4 265 osobami, u nichž byla potvrzena nákaza COVID-19. Ti byli testováni v prvních dnech pandemie a většina z nich se od té doby plně uzdravila.

Přestože bylo obtížné najít dárce plazmy, hromadné dárcovství plazmy členů Shincheonji může urychlit proces vývoje vakcíny proti COVID-19.

Na začátku šíření viru členové Shincheonji čelili kritice veřejnosti, že způsobili masovou infekci COVID-19. Shincheonji vysvětlila: "Zdá se, že předseda chce poděkovat vládě za léčbu našich členů a zároveň poděkovat církvi v Tegu za to, že se dobrovolně rozhodla splatit vládě její úsilí darováním plazmy."

Zdroj: DigpuOdkaz na původní článek:
https://religionnews.com/2020/06/26/shincheonji-members-who-survived-covid-19-volunteer-en-masse-to-aid-vaccine-development/


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži