Členové Shincheonji, kteří přežili COVID-19, se hromadně hlásí na pomoc při vývoji vakcíny

Autor
Shincheonji
Datum
20-06-2021 01:51
Zhlédnutí
816
Shincheonji přežila negativní pozornost médií a COVID-19 - nyní se členové, nastavujíce druhou tvář, připravují na léčení světa pomocí terapie plazmou.

26. června. 2020, RNS Press Release Distribution Service

Chicago, IL - Během pandemie COVIDu-19 odolala Shincheonji, církev Ježíšova, v Jižní Koreji znepokojujícímu množství kontrol ze strany vlády a médií, ale reagovala pokornou spoluprací a dobročinností, aby pomohla při celosvětovém léčení koronaviru.

I když počet případů na celém světě přesáhl 9,4 milionu, církev Shincheonji čelí jednomu z nejhorších náboženských pronásledování, které se odehrává v zemi, která by měla být demokratická. Ředitel organizace Human Rights Without Frontiers (Lidská práva bez hranic) napsal bílou knihu odhalující porušování lidských práv a náboženské svobody, které členové církve Shincheonji stále překonávají. Přesto opakovaně reagovali s naprostým respektem vůči veřejnosti i korejské vládě.

Ve městě Tegu byla na církev Shincheonji (SCJ) a jejího vedoucího Lee Man-Hee podána žaloba ve výši 82,3 milionu dolarů. Úředníci v Tegu tvrdili, že církev bránila snahám o zajištění ochrany, což se ukázalo jako nepravdivé. Ve skutečnosti je opak pravdou. V prvních týdnech pandemie poskytla církev všechny potřebné informace o svých členech, aby bylo možné vysledovat kontakty.
Když byla v březnu více než polovina případů v Jižní Koreji spojována se členy církve SCJ, nabídla církev vládě dar 10 milionů dolarů na pomoc v Tegu. Starosta Tegu Kwon Young-Jin to však později odmítl.

Ačkoli členy, kteří se uzdravili z onemocnění COVID-19, Lee Man-Hee pouze povzbudil, více než 4 000 členů v Tegu se dobrovolně přihlásilo k darování plazmy na výzkum COVIDu-19, který by mohl vést k nalezení léku. „Mnoho uzdravených členů církve chtělo darováním vyjádřit poděkování vládě a zdravotnickému personálu,“ říká mediální koordinátorka SCJ Kim Young-Eun.

Vzhledem k tomu, že není k dispozici žádná vakcína, má výzkum plazmy zásadní význam pro snížení počtu úmrtí a nalezení vhodné léčby. Podle Státního zdravotního ústavu se předtím, než se členové SCJ přihlásili k dárcovství, přihlásilo k darování plazmy pouze pouhých 185 lidí. Lékaři doufají, že pomocí plazmy od vyléčených pacientů vytvoří protilátky, které pomohou tělu se proti nemoci bránit.

SCJ je mírumilovná mezinárodní křesťanská organizace, která chrání soukromí svých členů i jejich právo svobodně vyznávat své náboženství. SCJ nadále plně spolupracuje s korejskou vládou a úřadem starosty v Tegu, stejně jako při všech vyšetřováních. V zájmu ochrany zdraví členů se již více než čtyři měsíce nekonaly bohoslužby s fyzickou účastí členů.Odkaz na původní článek:
https://religionnews.com/2020/06/26/shincheonji-members-who-survived-covid-19-volunteer-en-masse-to-aid-vaccine-development/


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži