Shincheonji spolupracuje s korejskou vládou na rozsáhlém darování krevní plazmy pro výzkum COVIDU-19

Autor
Shincheonji
Datum
03-06-2021 10:00
Zhlédnutí
960
SOUL, Jižní Korea, 31. srpna 2020 /PRNewswire/ - V červenci členové pobočky Shincheonji v Tegu, kteří se zotavili z covidu-19, souhlasili, že na výzkum léčby covidu-19 darují krevní plazmu. Darování plazmy se jich ten měsíc účastnily stovky. Začátkem tohoto týdne vydalo Korejské centrum pro kontrolu nemocí prohlášení, v němž děkovalo církvi Shincheonji za pomoc a požádalo o spolupráci v dalším kole rozsáhlého darování krevní plazmy:

V této situaci, kdy je kvůli covidu-19 ohrožen celý svět, děkujeme Shincheonji, církvi Ježíšově (předsedovi Lee Man-Hee), za aktivní spolupráci při tak potřebném hromadném darování plazmy v červnu na výzkum léčby koronaviru. V současné době se znovu objevují případy covidu-19, což vyžaduje rychlý vývoj léku pomocí hromadného odběru plazmy. Proto si přejeme shromáždit plazmu skrze vaši organizaci a žádáme o vaši aktivní spolupráci.

Dotčení členové Shincheonji v Tegu souhlasili s darováním a bylo zřízeno zařízení, kde mohlo v období od 26. srpna do 4. září darovat více než 1100 dárců.

Jižní Korea bohužel v současné době čelí druhému a největšímu vypuknutí epidemie covid-19. Pastor Jun Kwang-Hoon z církve Sarang Jeil v Soulu, hlasitý odpůrce jihokorejského prezidenta Moona, obešel vládní opozici a obavy o veřejné zdraví, aby uspořádal velkou demonstraci proti Moonovi. Pastor Jun Kwang-Hoon promluvil k davu bez roušky, přestože měl koronavirus.
Propuknutí nákazy, ke kterému došlo v církvi Sarang Jeil, bylo přinejmenším desetkrát větší než to v pobočce Schincheonji v Tegu o šest měsíců dříve. Sarang Jeil se připojuje k rostoucímu počtu protestantských církví, které odmítají plnit vládní nařízení.
Toto nedávné šíření připomíná dřívější šíření nákazy v pobočce Shincheonji v Tegu v únoru. Ale zatímco se ostatní náboženské skupiny stavěly proti vládním nařízením, církev Shincheonji je neustále dodržovala a pomáhala vládě v jejím úsilí v boji proti covidu-19.
Když došlo k propuknutí epidemie covid-19 v pobočce Shincheonji v Tegu, vláda postupovala dle protokolu a požadovala osobní informace členů církve za účelem sledování kontaktů. Církev Shincheonji neprodleně poskytla informace členů pobočky v Tegu, a následující den poskytla aktualizovaný seznam.

Ačkoli Shincheonji oficiálně zastavila všechna církevní setkání a shromáždění, jakmile došlo k nákaze, vyvolala zpráva o nákaze veřejné pobouření; šířily se zvěsti a obavy, že členové Shincheonji šíří virus záměrně. Senzační titulky, které spojovaly strach veřejnosti ze „sekty“ se strachem z koronaviru, vedly veřejnost k šílenství.

Korejská vláda potom požádala o třetí seznam, tentokrát zahrnující veškeré členy církve Shincheonji v Koreji i v zahraničí, a dokonce i členy ve školení. Církev Shincheonji udělala všechno pro to, aby vyhověla vládním požadavkům, a korejský ministr zdravotnictví Kim Kang-Lip veřejně prohlásil, že Shincheonji s vládou plně spolupracovala. Odpůrci Shincheonji však vznesli obvinění, že církev plně nespolupracovala, a tato obvinění se dostávají před soud. Následkem toho je nyní několik vedoucích Shincheonji, včetně zakladatele Lee Man Hee, zadrženo a čelí obvinění z trestného činu.

Americká komise pro mezinárodní náboženskou svobodu informovala o drsném zacházení, kterému čelí členové Shincheonji, a mnoho nevládních organizací a náboženských vůdců apelovalo na OSN a jihokorejskou vládu a vyzvali k ukončení útlaku. Došlo však k malému odkladu a jihokorejská vláda se k žádosti nevyjádřila. Předseda Shincheonji, pan Lee, je stále zadržován na neurčito, protože čeká na vyšetřování. Pastor Jun z církve Sarang Jeil nebyl zatím zadržen ani obviněn.Odkaz na původní článek:
https://www.biospace.com/article/releases/shincheonji-collaborates-with-korean-government-for-large-scale-plasma-donations-towards-covid-19-research/


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži