Vítězství v jednotě: Jak církev v Kalifornii bojuje proti COVID-19 modlitbou a díky plazmě

Autor
Shincheonji
Datum
17-04-2021 20:57
Zhlédnutí
835


Nekontrolovatelné šíření koronaviru přimělo média, aby přišly s různými řešeními, jak virus porazit, přičemž některé metody jsou účinnější než jiné. Přestože byla při zpomalení šíření účinná správná hygienická opatření, je nutná léčba, která přímo ovlivní virus. Co zaznívá více než domácí kutilství je rekonvalescentní krevní plazma, která má v současné době vysokou poptávku u těch, kteří jsou v přední linii výzkumu léčby COVID-19.

Jedna z mnoha funkcí krve je, že produkuje protilátky, které mohou pomoci rozpoznat škodlivé mikroby a zaměřit se na ně. Vědci předpokládají, že plazmu od pacientů uzdravených z COVID-19 lze použít jako možnou léčbu nejen k zabránění šíření viru, ale doufejme, že i k jeho zastavení. U těch, kteří se úspěšně zotavili z viru a jsou způsobilí k dárcovství, se předpokládá, že mají protilátky, které lze použít proti COVID-19.

Bohužel ne mnoho přeživších vyjádřilo úmysl darovat plazmu, navzdory peněžní odměně nabízené dárcovskými centry. Alespoň dokud křesťanská církev v Korejské republice známá jako Shincheonji neoznámila svůj slib darovat krevní plazmu, a to nejen od několika stovek jedinců, ale od neuvěřitelného počtu 4 000 členů, kteří se z viru úspěšně uzdravili. Díky tomu je Shincheonji dosud největším skupinovým dárcem plazmy pro léčbu COVID-19.

Shincheonji nyní bojuje s pandemií nejen na lékařské, ale také na duchovní frontě. 16. září 2020 se členové Shincheonji po celém světě spojili se členy z různých náboženských skupin, aby se společně modlili online za rychlé ukončení COVID-19. Online modlitební setkání proběhlo za účelem prokázání solidarity mezi náboženským společenstvím, když se všichni modlili za konec COVID-19 po celém světě, a přejí si zažehnout stejnou naději také v druhých.

Shincheonji vyjádřila náboženské komunitě své odhodlání ohledně viru slovy: „V situaci, kdy celý svět trpí COVID-19, chceme rozbít zdi denominací a náboženství, abychom překonali tuto katastrofu, a naléháme na lidi s náboženstvím, aby se spojili a modlili se.“

Tato výzva k činu se nevrátila s prázdnou.

Tato online událost inspirovala mnoho věřících lidí v zahraničí v Kalifornii, aby se také sešli a modlili se za konec pandemie a také za nedávné požáry, které zničily mnoho komunit. Jako pobočka církve Shincheonji, uspořádala California Zion Church (Kalifornská církev Sión) v jižní Kalifornii 16. září online modlitební událost vedenou různými náboženskými vůdci ze všech oblastí víry.

Společně jako jeden byly vzneseny modlitby týkající se mnoha lidí, kteří dávají své životy všanc, aby zmírnili těžkosti, kterým čelí nespočet společenství. Za zdravotníky, za hasiče, za oběti škod a ztrát, za svět zpustošený nemocí a utrpením - během akce zazněly upřímné modlitby, když účastníci sdíleli chvíle modlitby. Věřící z východu a západu přicházeli společně, aby vyjádřili své upřímné přání přinést uzdravení.

Toto pozvání k modlitbě překonalo mnoho rozdílů, protože lidi různých věkových skupin, kultur a náboženství spojila jedna podobnost: jejich srdce pro lidstvo.
Podobně jako pro Shincheonji, úsilí Kalifornské církve Sión nekončí pouze modlitbou. Kvůli požárům přišlo mnoho rodin o domov i o své věci. Členové Kalifornské církve Sión trávili svůj volný čas kontaktováním společností s žádostí o dar. Ve spolupráci s místními podniky darují zboží, jako je káva a polštáře, hasičskému sboru v Los Angeles, aby jim pomohli při výkonu jejich práce. Je těžké být v první linii, ale i malé věci mohou udělat hodně.

Touha po ukončení utrpení je silná a mnoho lidí přispívá svým způsobem. Navzdory rozdílům ve víře zůstává pravdou jedna věc, že rozdělení pouze brzdí pokrok, ale sjednocení přináší vítězství.


Odkaz na původní článek:
https://www.dailyscanner.com/victory-in-unity-how-a-california-church-is-fighting-against-covid-19-with-prayer-and-plasma/


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži