Církev Shincheonji shromažďuje komunitu věřících, aby přinesla naději skrze modlitbu

Autor
Shincheonji
Datum
24-03-2021 01:50
Zhlédnutí
925


Shincheonji církev Ježíšova, mezinárodní církev se sídlem v Jižní Koreji, uspořádala 16. září 2020 mezinárodní modlitební setkání, kterého se zúčastnili představitelé mnoha různých náboženství. Toto mezináboženské modlitební setkání s názvem „COVID-19 Overcome Prayer Meeting“ shromáždilo věřící za účelem společné modlitby za rychlý konec COVID-19 a jeho neblahého dopadu na celou společnost.

Modlitební setkání navrhl předseda církve Shincheonji Man-hee Lee a požádal členy o společnou modlitbu za to, aby virus mohl rychle vymizet z každé země. Událost jako tato je ve světě naprosto ojedinělá, protože dokázala spojit věřící mnoha různých vyznání v solidárním boji proti společnému nepříteli COVID-19. Modlitební setkání, pořádané dvanácti kmeny Shincheonji v Jižní Koreji i v zahraničí, se konalo online za účasti věřících dokonce i ze Severní, Střední a Jižní Ameriky. Vedoucí představitelé různých vyznání, jako Sikh a Cao Dai, kteří se rovněž zúčastnili, vyzvali komunitu věřících, aby v této době především předávala lásku a sloužila ostatním.

Toto setkání zahrnovalo různá modlitební témata, jako například modlitbu pokání za jakékoli spáchané hříchy, modlitbu za odpuštění bližním, za zdraví lidí trpících virem či za ukončení pandemie.

Poté, co se mnoho členů církve nakazilo a prošlo si onemocněním, je církev Shincheonji velmi aktivní v boji proti koronaviru. Více než 4 000 jejích členů, kteří se již dříve nakazili koronavirem a úspěšně se zotavili, se dobrovolně přihlásili k darování krevní plazmy, aby tak podpořili výzkum a léčbu současných pacientů nakažených COVID-19.

Krevní plazma obsahuje protilátky, které mohou pomoci v boji proti viru, a pro veliký úspěch byla experimentální léčba plazmou i využita. Vědci věří, že výzkum založený na protilátkách obsažených v plazmě by mohl vést k úplnému vyléčení nakažených, jejich výzkum je však značně omezen kvůli nedostatečnému množství plazmy a nízkému počtu lidí, kteří mohou tuto rekonvalescentní plazmu darovat.

Díky tomu, že více než 500 členů Shincheonji darovalo krevní plazmu v červenci a dalších 1 100 členů přišlo darovat plazmu v srpnu, došlo k obnovení pocitu naděje, že brzy bude moct přijít rychlý pokrok ve výzkumu.

Církev Shincheonji v oficiálním prohlášení uvedla: „Doufáme, že se během této události mohou lidé různých náboženství společně modlit a bourat hradby, které byly postaveny mezi různými denominacemi, organizacemi a náboženstvími, aby společně překonali pohromu zvanou COVID-19.“


Odkaz na původní článek:
https://news.yahoo.com/shincheonji-church-gathers-faith-community-073210063.html


#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži