První rozhovor s lektorem Shincheonji v televizi

Autor
Shincheonji
Datum
09-01-2022 21:08
Zhlédnutí
526

Shincheonji o sobě dává vědět věřejnosti, první rozhovor s lektorem Shincheonji v televiziV pondělí 13. prosince 2021 byl v televizním pořadu HOST DNE stanice TV BRNO 1 hostem lektor Miloš Möhwald ze Shincheonji, církve Ježíšovy. Odpovídal na otázky moderátora Jana Kulhavého ohledně církve Shincheonji a předsedy Man Hee Lee, ale i o Zjevení Janově.

„Mně to nedá, musím se zeptat. Po těch staletích a tisíciletích, kdy se formovaly tradiční křesťanské církve, je prostor (myšlenkový prostor) pro to, aby v roce 1984 vznikla nová křesťanská církev?“ ptal se na začátek pan Kulhavý.

„Určitě je tu prostor. Musíme sledovat to, co píše Bible a tato církev nevznikla podle rozhodnutí člověka, ale vznikla podle rozhodnutí Boha a Ježíše v naší víře. Skutečně věříme, že tato církev vznikla na základě toho, že proroctví jsou právě v této době naplňována od roku 1984,“ odpověděl lektor Miloš.

Dále pan Kulhavý pokládal otázky ohledně Man Hee Lee, předsedy Shincheonji, církve Ježíšovy. Ptal se také na komunikaci církve s veřejností, na informace, které se objevují na internetu, i na tajení skutečnosti, že členové patří k Shincheonji.

„Naše srdce je svědčit opravdu otevřeně o tom, co přinášíme, o tom, co svědčí Bible a dát všem lidem porozumění Zjevení, aby každý mohl zkoumat, je-li to pravda nebo nikoli. Tehdejší situace byla taková, že když člověk jde na internet, tak tam najde mnoho opravdu nesprávných informací. Mnoho lidí potom bylo, právě i v rámci našich členů, také pronásledováno. Takže my jsme k tomu byli spíš donuceni tou danou situací ve společnosti, v tom, co se píše v médiích,“ vysvětluje pan Möhwald.

Pan Möhwald také řekl, že se církev snaží dobře komunikovat s veřejností, aby se předešlo různým nedorozuměním, které vznikají kvůli informacím z druhé nebo třetí ruky.

Poslední otázka pana Kulhavého směřovala na Zjevení Janovo a svědectví církve Shincheonji.

Toho dne byl HOST DNE nejsledovanějším pořadem TV BRNO 1. Od pondělí je tento díl vysílaný jednou až dvakrát denně a celkem se bude vysílat 56x.
Zhlédnout tento pořad můžete i na internetové stránce https://tvbrno1.cz/porady/host-dne/host-dne-13-12-2021-20-13


czech@shincheonji.cz


(konec)

Copyright © Shincheonji, církev Ježíšova#Shincheonji #Sinčchondži #Šinčchondži