Noc kostelů, noc žehnání a modliteb 

V pátek 7. června na Noc kostelů navštívili věřící církve Nové nebe nová země, Shincheonji, kostely v 9 městech v Česku a na Slovensku, aby žehnali a společně se modlili za místního kněze či pastora a za všechny věřící i nevěřící, kteří přicházejí do těchto míst setkávání a uctívaní Boha. 

Věřící, kteří se modlí před kostelem. Účastní se celorepublikové události Noc kostelů.

Láska k bližnímu

Sbírka razítek z návštěv jednotlivých kostelů.

Noc kostelů se konala v České republice už po šestnácté a celkem se přihlásilo 1 854 kostelů a modliteben. S vírou, že tento krok přispěje k vzájemnému porozumění a podpoře mezi církvemi, navštívilo zhruba 70 věřících církve Shincheonji přes 50 kostelů a modliteben a snažili se tak dát do praxe učení Ježíše o lásce k bližnímu.

Noc kostelů a reakce duchovních

Na noc kostelů se lidé přicházejí dívat a rozjímat do chrámů a kostelů různých církví. Skupina mladých věřících se nechala společně vyfotit s místním knězem.

S jakou reakcí duchovních se věřící církve Shincheonji setkali poté, co se představili a nabídli modlitbu a žehnání?  

Některý z pastorů přivítal věřící Shincheonji s nadšením, a říkal, že šíří světlo. V dalším případě je  duchovní přátelsky přivítal a zval je na další program. Jinde zase pastor uvítal společné modlitby a říkal, že by se věřící měli více sjednotit a navzájem se podporovat.  

Na druhou stranu všechny reakce nebyly jenom pozitivní. Například jeden z pastorů na nabídku žehnání reagoval rozhořčením a žádal, aby věřící církve opustili prostory. V dalším případě se pastor nechtěl společně pomodlit a odmítal si promluvit. Dokonce v jednom případě na otázku, zda je duchovní miluje, nebyl s to odpovědět. 

Ze strany věřících Shincheonji zazněla jistá odpověď: „My vás milujeme.“  

Věřící ukazují srdce, společně s pastory se modlili během události Noc kostelů.

Přejít nahoru