Dobrovolnictví církve Shincheonji se dostalo do Guinnessovy knihy rekordů

Tisíce dobrovolníků z mládežnické skupiny ze Shincheonji (v překl. Nové nebe nová země) se v Jižní Koreji zapojilo do darování krve. Za pouhých 24 hodin se k darování krve on-line zaregistrovalo 71.121 lidí. Stalo se tak 2. října tohoto roku, kdy dobrovolníci z řad mládežnické dobrovolnické skupiny „We Are One“ přispěli k stabilnímu zásobování krví (odkaz).

Akce si svou jedinečností právem zasloužila místo i v Guinnessově knize rekordů (odkaz), kdy sedminásobně překonala předchozí zaznamenaný rekord z Indie s 10 217 lidmi.

Dne 1. října od 08:00 hodin do dne 2. října 08:00 hodin prostřednictvím „Red Connect“ (oficiální aplikace korejského Červeného kříže pro darování krve) vyplnili žádost lidé z dobrovolnické skupiny „We Are One“ za 24 h. Aby se systém pro podání žádosti nepřetížil a zabránilo se chybám, byli dobrovolníci rozděleni podle času.

A proč vznikla taková výzva? Cílem události bylo informovat veřejnost o důležitosti darování krve, jelikož mimo jiné v důsledku covidu-19 došlo k jejímu nedostatku. Motivaci mladých lidí k takovému jednání lze vyjádřit slovy zástupce dobrovolnické skupiny: „Bez upřímné touhy sdílet nový život prostřednictvím darování krve by rekordu nemohlo být dosaženo.“

Je to již podruhé za tento rok, kdy se Shincheonji svými dobrovolnickými aktivitami zapsalo do historie. V květnu tohoto roku Shincheonji za pouhé dva týdny shromáždila 18.478 lidí, kteří darovali krev. A díky tomu pomohla vyřešit národní problém nedostatku krve, s kterým se Korejská republika potýkala (odkaz). Již v květnu pracovníci centra Červeného kříže v Koreji konstatovali, že tato událost byla naprosto bezprecedentní. Shincheonji skrze své dobrovolnické aktivity již mnoho let pozitivně inspiruje lidi k tvoření lepšího světa. Také česká pobočka církve Shincheonji (odkaz) se aktivně účastní darování krve a pravidelně navštěvuje odběrová centra po celé Praze.

Přejít nahoru