0226 Shincheonji, církev Ježíšova poskytla seznam všech členů zdravotnickým orgánům, vyšetřování začíná 26. února

Autor
Shincheonji
Datum
2021-07-23 03:38
Shlédnutí
748
26. února 2020

KCDC posílá seznam místním samosprávám
Shincheonji, církev Ježíšova podporuje, aby se nechali testovat i nováčci
"Především vynaložíme maximální úsilí, abychom ukončili COVID-19"


□Dne 25. února Shincheonji, církev Ježíšova, Svatyně stánku svědectví poskytla seznam 212 324 členů (kteří bydlí v Koreji) orgánům veřejného zdraví. Korejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) zašle tento seznam místním samosprávám pod podmínkou zachování důvěrnosti. (Shincheonji, církev Ježíšova poskytla 25. září seznam 33 582 členů. Na žádost vládních úředníků provincie Gyeonggi byl do seznamu zahrnut seznam členů Shincheonji s bydlištěm v provincii Gyeonggi a těch, kteří se 16. února zúčastnili bohoslužby v církvi v Gwacheonu, a těch, kteří navštívili církev v Daegu).

□Od 26. září provádějí města a provincie telefonické průzkumy mezi členy církve Shincheonji a ti, kteří mají příznaky, jsou nejprve testováni na infekci. Shincheonji, církev Ježíšova plánuje podpořit i nováčky, aby se nechali testovat, proto aby se zabránilo šíření nemoci mezi místní komunitou.

□Poté, co Shincheonji, církev Ježíšova 20. února předala seznam všech členů církve v Daegu orgánům veřejného zdraví, došlo k úniku osobních údajů členů církve, a členové se tak stali terčem neoprávněného zacházení, jako je nucená pracovní dovolená, diskriminace, urážky a nátlak na odchod ze zaměstnání. Shincheonji proto obdržela od orgánů veřejného zdraví potvrzení, že seznam bude použit pouze pro účely karantény a k přijetí preventivních opatření proti nemoci, a požádala o totéž každou místní samosprávu.

□Shincheonji, církev Ježíšova uvedla: „Jsme si plně vědomi toho, že všichni občané jsou hluboce znepokojeni celou situací COVID-19. Vzhledem k tomu, že mnoho potvrzených případů pochází z Shincheonji, církve Ježíšovy, vyjadřujeme hlubokou lítost našim spoluobčanům. Především vyvineme maximální úsilí, abychom COVID-19 ukončili a úzce spolupracovali s orgány veřejného zdraví.“


Shincheonji, církev Ježíšova