0222 V Koreji bylo dezinfikováno a uzavřeno více než 1000 míst Shincheonji, církve Ježíšovy

Autor
Shincheonji
Datum
2021-07-02 15:37
Shlédnutí
707
22. února 2020

Místa a stav dezinfekce jsou uvedeny na webových stránkách - veškeré úsilí směřuje k zabránění dalšímu propuknutí nákazy

□ V návaznosti na potvrzení pacienta z církve v Tegu 18. února, Shincheonji, církev Ježíšova, do 21. února dezinfikovala a uzavřela více než 1000 církevních a přidružených budov po celé zemi.

□ 22. února Shincheonji, církev Ježíšova, na svých webových stránkách zveřejnila stav dezinfekce více než 1 000 církevních a přidružených budov a poskytla adresy těchto míst Korejskému centru pro kontrolu a prevenci nemocí.

□ Večer v den, kdy byl potvrzen 31. případ nákazy (18. února), poskytla církev Shincheonji městu Tegu seznam těch, kteří se připojili k bohoslužbě právě na místě, kde se jí účastnil potvrzený pacient. Následující den (19. února) v 6 hodin ráno byl konečný seznam předán Korejskému centru pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC).

□ Protože počet potvrzených pacientů z bohoslužby stále narůstal, KCDC si v noci z 19. na 20. února vyžádalo seznam všech členů církve v Tegu a tento seznam byl 20. února poskytnut.

□ Shincheonji, církev Ježíšova, vydala 22. února oficiální oznámení, v němž žádala všechny členy církve v Tegu, členy, kteří navštívili Tegu, a členy, kteří byli v úzkém kontaktu s potvrzenými pacienty, aby se sami podrobili karanténě a neprodleně kontaktovali veřejná zdravotnická zařízení a nechali se otestovat.

□ V současnosti členové, kteří byli v úzkém kontaktu s potvrzenými pacienty, požádali o vyšetření, avšak proces vyšetření se zpožďuje. Vzhledem k tomu, že s rostoucím počtem potvrzených pacientů z církve Shincheonji zároveň roste znepokojení mezi Korejci, podala církev žádost o přednostní vyšetření svých členů.

□ Shincheonji, církev Ježíšova, bude plně spolupracovat se zdravotnickými orgány, aby bylo zajištěno, že nedojde k dalšímu propuknutí nemoci.


Shincheonji, církev Ježíšova