Církve mění své názvy na Nové nebe novou zemi, Shincheonji

Církve mění své názvy na Nové nebe novou zemi, Shincheonji

Od začátku nového roku 2023 se za necelé dva měsíce objevilo celkem 280 církví, které se připojily k církvi Nové nebe nová země, Shincheonji a změnily svůj název. V rámci křesťanství tak celosvětově dochází k naprosto neobvyklému jevu, kdy se církve připojují k jiné církvi.

Jak média zmiňují, nejedná se pouze o formální změnu názvu. Pastoři daných církví došli k tomuto rozhodnutí na základě porozumění proroctví a naplnění Zjevení, což je poslední kniha Bible. (odkaz)

Abychom pochopili příčinu těchto událostí, musíme se podívat zpět na dění minulého roku. Díky biblickému studiu, které církev Nové nebe nová země pravidelně otevírá, si mohlo více než 500 pastorů ověřit skutečnosti naplnění biblických proroctví v dnešním čase, a společně s dalšími více jak 100 000 lidmi absolvovali promoci, která se konala na konci minulého roku (odkaz).  Zároveň bylo podepsáno přes 5800 MOU (tzv. memorand o porozumění) mezi pastory a církví Nové nebe nová země. Ze strany církevních představitelů a pastorů je tedy vidět veliký zájem. V současné době pastoři a náboženští představitelé sami přicházejí a žádají církev Nové nebe nová země o spolupráci. (odkaz)

Pastoři si díky studiu uvědomili důležitost poselství knihy Zjevení, kterou církev vyučuje, a proto se rozhodli stát její součástí a své věřící také dále vzdělávat. Ve Zjevení Bůh popisuje, jak završí své dílo a navrátí se k člověku, o čemž průběžně mluví celá Bible. Řada představených církví si díky tomu uvědomila potřebu a nutnost porozumění těmto proroctvím a jejich zachování.  

Křesťanství mělo v posledních několika stoletích spíše tendenci se rozdělovat, nyní však dochází k naprosto opačnému jevu, tedy ke sjednocování a spolupráci církví na základě Božího slova. Věřící se společně připravují na Boží návrat skrze porozumění naplnění knihy Zjevení, o němž dosvědčuje předseda církve Nové nebe nové země, Shincheonji.

Během necelých dvou měsíců svůj název změnilo celkem 280 církví z 15 zemí světa. V těchto církvích slouží celkem 427 pastorů a počet jejich členů přesahuje 24 000. Jedná se například o Madagaskar, Pobřeží slonoviny, Indii, Ugandu, Německo a další.

V návaznosti na promoci 100 000, biblické online semináře a uzavřená MOU (tzv. memoranda o porozumění) s pastory a teologickými školami tak dochází k nárůstu počtu věřících, nevěřících i lidí jiného vyznání, kteří mají zájem o porozumění naplnění Bible v dnešní době.  Aktuálně se biblického studia účastní na 3 700 pastorů, které církev Nové nebe nová země, Shincheonji pravidelně otevírá.

Pastor v Indii, který změnil název své církve, řekl: „V Shincheonji nám nikdo neřekl, abychom změnili název církve. Když jsem však studoval, poznal jsem, že Boží slovo vychází ze Siónu, a že na toto místo také přichází Bůh. Pokud je tomu tak, měli bychom se i my stát lidmi Nového nebe a nové země“, a tak vysvětlil důvod změny názvu. (odkaz)

Danému tématu se blíže věnuje televizní pořad Krok víry, který je možné zhlédnout v regionální televizi TV Praha a TV Brno nebo na Youtube kanálu církve Nové nebe nová země. (odkaz)

Zdroje:

https://www.metro.cz/nove-nebe-nova-zeme-shincheonji-d34-/protext.aspx?c=A230113_090000_metro-protext_wei

http://www.shinailbo.co.kr/news/articleView.html?idxno=1669919

http://www.jonghapnews.com/news/articleView.html?idxno=405861

https://drive.google.com/file/d/17TIouIqo_iFvJh8Ulis2u8mLw0EMrqnb/view

Přejít nahoru